Studio Amazon Studios oznámila, že natáčení nadcházející série na motivy románu Pán prstenů se uskuteční na Novém Zélandu

CULVER CITY (Kalifornie)–(BUSINESS WIRE)–Filmové studio Amazon Studios (index NASDAQ: AMZN) dnes oznámilo, že svůj připravovaný seriál na motivy ikonického fantasy románu Pán prstenů, bude točit ve vybraných lokacích na Novém Zélandu. Přípravné práce na seriálu již byly zahájeny a vlastní natáčení seriálu pak začne v nadcházejících měsících ve městě Auckland.

“Když jsme hledali místo pro natáčení, které by co nejlépe vystihlo krásy Druhého věku Středozemě, věděli jsme, že potřebujeme najít majestátní místo, s dokonalým pobřežím, netknutými lesy a horami, kde jsou k dispozici špičková studia, zkušení filmaři a další odborníci. A jsme rádi, že můžeme nyní oficiálně potvrdit, že naším novým domovem pro natáčení seriálu na motivy fantasy románů Pán prstenů od J.R.R. Tolkiena, je Nový Zéland,” řekli producenti a dramaturgové připravovaného seriálu J.D. Payne a Patrick McKay. “Jsme vděční lidem i zástupcům státní samosprávy Nového Zélandu, zejména pak v Aucklandu, za podporu, kterou nám během přípravné fáze poskytli. Díky jejich pohostinnosti, jsme se zde cítili jako doma a těšíme se na naší spolupráci i v následujících letech.”

Televizní adaptace se odehrává ve Středozemi v období před Tolkienovým románem Společenstvo prstenu. Romány z řady Pán prstenů, patří mezi světově proslulá literární díla, která získala ceny International Fantasy Award a Prometheus Hall of Fame Award a v roce 1999 se staly nejlepšími knihami milénia v obchodě Amazon a v žebříčku The Big Read (nejlepší četba) britské BBC z roku 2003 byly dokonce vyhlášeny nejoblíbenějšími romány roku. Jejich filmové zpracování pod vedením režiséra Petera Jacksona, v produkci New Line Cinema celosvětově vydělalo téměř 6 miliard dolarů a dohromady zíslao celkem 17 Cen Akademie, včetně ceny pro nejlepší film.

Producentem a dramaturgem seriálu jsou J.D. Payne a Patrick McKay. Režisér J.A. Bayona, (The Orphanage – Sirotčinec, Jurassic Park: Fallen Kingdom – Jurský park: Zánik říše) bude režírovat dva první díly a bude současně hlavním režisérem, spolu se svým partnerem, kterým je Belén Atienza. Dramaturgové a producenti tohoto pořadu jsou, mimo jiné, Lindsey Weber (10 Cloverfield Lane), Bruce Richmond (Game of Thrones – Hra o trůny), Gene Kelly (Boardwalk Empire), Sharon Tal Yguado, Gennifer Hutchison (Breaking Bad), Jason Cahill (The Sopranos) a Justin Doble (Stranger Things).

O SLUŽBĚ AMAZON PRIME VIDEO

Amazon Prime Video je špičková streamingová služba, která nabízí zákazníkům obrovskou kolekci digitálních videí se snadným vyhledáváním obsahu, který rádi sledují, a to na jednom místě.

  • Součásti služby Prime: Sledujte tisíce populárních filmů a televizních pořadů, včetně našich kritikou uznávaných Amazon Originals, vítěze ceny Emmy The Marvelous Mrs. Maisel, Jak Ryan s Tomem Clancym, The Boys, Homecoming, Hanna, Fleabag (Potvora), Good Omens, , Guava Island s Donaldem Gloverem, vítěze ceny Academy Manchester by the Sea (Místo u moře) a The Salesman, filmu nominovaného na cenu Academy The Big Sick (Pěkně blbě) a Cold War (Studená válka), a kritikou uznávaného Beautiful Boy (Krásný chlapec), exkluzivních pořadů, živého sportu včetně čtvrtečního nočního fotbalu a licencovaného a samostatně publikovaného obsahu dostupného ve více než 200 zemích a teritoriích po celém světě.
  • Sledujte více díky prvotřídním video kanálům: Předplatitel služby Prime si mohou v USA přidat více než 150 kanálů, jako například HBO, Cinemax, STARZ, SHOWTIME, CBS All Access, NBA League Pass a MLB.tv. Ke stahování nejsou třeba žádné další aplikace a není nutný žádný kabel. Platíte pouze za ty, které chcete, a kdykoli můžete jejich odběr zrušit. Kompletní seznam dostupných kanálů najdete na amazon.com/channels.
  • Půjčte si nebo kupte: Užijte si stovky tisíc titulů, včetně nových vydání filmů a celých sezón aktuálních televizních epizod, které jsou k dispozici všem zákazníkům Amazonu k zapůjčení nebo ke koupi.
  • Okamžitý přístup: Sledujte, kde chcete a kdy chcete pomocí aplikace Prime Video na vaší chytré televizi, mobilním zařízení, Fire TV, tabletu Fire, Apple TV, Chromecastu, herních konzolích, Comcast X1 nebo na webu. Úplný seznam kompatibilních zařízení najdete na stránkách amazon.com/howtostream.
  • Rozšířené služby: Využijte maximum z každého sledování pomocí obsahu kompatibilního se 4K Ultra HD a s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Užijte si záběry svých oblíbených filmů a televizních pořadů s exkluzivním přístupem X-Ray, který využívá technologii IMDb. Uložte si je na později nebo si je stáhněte pro offline sledování.

Kromě přístupu k filmům a televizním pořadům, které jsou součástí služby Prime, zahrnuje členství v programu Prime neomezené možnosti rychlého zasílání zdarma ve všech kategoriích dostupných na Amazonu, více než dva miliony skladeb a tisíce seznamů skladeb a stanic s hudbou Prime Music, bezpečné ukládání fotografií s Prime Photos, neomezené čtení s Prime Reading, neomezený přístup do digitálního katalogu audioknih se zvukovými kanály Audible Channels for Prime, rotující výběr bezplatných digitálních her a dárků ve hrách s Twitch Prime, včasný přístup k výběru Lightning Deals, exkluzivní přístup a slevy na vybrané položky, a další. Chcete-li se zaregistrovat do programu Prime nebo získat další informace, navštivte stránky: amazon.com/prime.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Amazon Prime Video – kontakt pro média

Alana Russo

Alana.Russo@amazonstudios.com

Tamara Golihew

tamara.golihew@amazonstudios.com

error: Content is protected !!