Amazon Studios ogłasza, że zdjęcia do nowego serialu opartego na powieści „Władca Pierścieni” będą kręcone w Nowej Zelandii

CULVER CITY, Kalifornia–(BUSINESS WIRE)–(NASDAQ: AMZN) – Sieć Amazon Studios ogłosiła, że produkowany przez nią serial na podstawie kultowej powieści fantasy „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena będzie kręcony w Nowej Zelandii. Prace w zakresie preprodukcji już się rozpoczęły, natomiast produkcja serialu ruszy w najbliższych miesiącach w Auckland.

„Przystępując do poszukiwania miejsca, w którym moglibyśmy powołać do życia pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć lokalizację majestatyczną, z nieskazitelnymi wybrzeżami, lasami i górami, która z powodzeniem gości światowej klasy plany filmowe, wytwórnie filmowe oraz wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych rzemieślników oraz innych członków ekip filmowych. Cieszymy się z możliwości oficjalnego potwierdzenia, że nasz wybór padł na Nową Zelandię jako miejsce, w którym będziemy kręcić nasz serial oparty na powieści J.R.R. Tolkiena – powiedzieli główni scenarzyści i producenci wykonawczy J.D. Payne oraz Patrick McKay. – Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom i władzom Nowej Zelandii, a w szczególności Auckland, za wsparcie udzielone na etapie preprodukcji serialu. Niezwykła gościnność, z jaką powitali nas mieszkańcy Nowej Zelandii, sprawiła, że poczuliśmy się jak u siebie w domu i z niecierpliwością czekamy na pogłębienie współpracy w nadchodzących latach”.

Nasza adaptacja telewizyjna skupi się na wątkach historii Śródziemia, poprzedzających wydarzenia z tomu „Drużyna Pierścienia”. Powieść „Władca Pierścieni” – znane na całym świecie dzieło literackie, zdobywca Międzynarodowej Nagrody Fantasy i nagrody Hall of Fame Award stowarzyszenia Libertarian Futurist Society – została w 1999 roku okrzyknięta ulubioną książką klientów Amazona oraz brytyjską powieścią wszech czasów na podstawie przeprowadzonego przez BBC badania ankietowego „The Big Read” z 2003 roku. Filmowa adaptacja powieści produkcji New Line Cinema, którą wyreżyserował Peter Jackson, przyniosła łącznie blisko 6 miliardów dolarów dochodów brutto na całym świecie i zdobyła 17 Oscarów, w tym za najlepszy film.

Producentami wykonawczymi i głównymi scenarzystami serialu będą J.D. Payne i Patrick McKay. Dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje J.A. Bayona (Sierociniec, Jurassic World: Upadłe królestwo), który wraz z Belén Atienzą będzie również ich producentem wykonawczym. Pozostali producenci wykonawczy to: Lindsey Weber (Cloverfield Lane 10), Bruce Richmond (Gra o tron), Gene Kelly (Zakazane imperium), Sharon Tal Yguado, Gennifer Hutchison (Breaking Bad), Jason Cahill (Rodzina Soprano) oraz Justin Doble (Stranger Things).

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to serwis streamingowy oferujący ogromną kolekcję filmów w wersji cyfrowej – dostępnych w jednym miejscu i w każdej chwili.

  • Oferta Prime – Tysiące popularnych filmów i programów telewizyjnych, w tym uznanych przez krytyków oryginalnych produkcji Amazona, takich jak wyróżnione nagrodą Emmy Wspaniała pani Maisel, Jack Ryan na motywach powieści Toma Clancy’ego, The Boys, Homecoming, Hanna, Fleabag, Dobry omen, Guava Island z Donaldem Gloverem, jak również nagrodzone Oscarem Manchester by the Sea i Klient, nominowane do Oscara I tak cię kocham oraz Zimna wojna, a także cieszący się uznaniem wśród krytyków Mój piękny syn oraz cały szereg produkcji na wyłączność i wydarzeń sportowych na żywo, w tym Thursday Night Football oraz licencjonowanych i samodzielnie publikowanych treści dostępnych w ponad 200 państwach i regionach na całym świecie.
  • Oglądaj więcej na Prime Video Channels – Abonenci pakietu Prime mają możliwość dodania na terenie Stanów Zjednoczonych ponad 150 kanałów telewizyjnych, takich jak HBO, Cinemax, STARZ, SHOWTIME, CBS All Access, NBA League Pass i MLB.tv – bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji i podłączania telewizji kablowej. Wystarczy zapłacić za kanały, które chcemy oglądać. W każdej chwili można z nich zrezygnować. Pełną listę kanałów można zobaczyć na stronie amazon.com/channels.
  • Kup lub wypożycz – Wszyscy klienci Amazona mogą kupować lub wypożyczać dostępne w ofercie produkcje, wybierając spośród setek tysięcy pozycji, w tym najnowszych filmów pełnometrażowych i wszystkich bieżących sezonów seriali.
  • Natychmiastowy dostęp – Dzięki aplikacji Prime Video wszystkie dostępne produkcje można oglądać w każdym miejscu i czasie na telewizorach Smart TV, urządzeniach przenośnych, odtwarzaczach multimedialnych Fire TV, tabletach Fire, odtwarzaczach multimedialnych Apple TV lub Chromecast, konsolach do gier, systemach rozrywki Comcast X1 albo dowolnym komputerze połączonym z siecią. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie amazon.com/howtostream.
  • Jeszcze silniejsze wrażenia – Czerp maksimum przyjemności z oglądania treści w standardzie 4K Ultra HD i HDR. Dowiedz się więcej na temat ulubionych filmów i programów telewizyjnych, korzystając z ekskluzywnej funkcji X-Ray powiązanej z serwisem IMDb. Niektóre filmy można ściągnąć, by móc je później obejrzeć offline.

Poza dostępem do filmów i programów telewizyjnych z oferty Prime abonenci mogą korzystać z nielimitowanej liczby ekspresowych, bezpłatnych dostaw wszystkich kategorii produktów dostępnych na Amazonie, a także słuchać muzyki, wybierając spośród ponad 2 mln piosenek, tysiąca playlist i stacji z katalogu Prime Music, przechowywać zdjęcia na Prime Photos, czytać wszystkie pozycje dostępne w bibliotece Prime Reading, odsłuchiwać wszystkie audiobooki z dostępnego dla Prime katalogu Audible Channels, grać w bezpłatne gry cyfrowe i zbierać wirtualne przedmioty z Twitch Prime, a także zyskać szybszy dostęp do wybranej grupy specjalnych ofert czasowych (Lightning Deals), jak również wyłączny dostęp do wybranych przedmiotów i zniżek na nie oraz wiele więcej. Abonament Prime można wykupić na stronie: amazon.com/prime.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Amazon Prime Video Media

Alana Russo

[email protected]

Tamara Golihew

[email protected]

error: Content is protected !!