Już od 13 sierpnia bijący rekordy popularności japoński przebój anime „EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME” będzie dostępny wyłącznie na Amazon Prime Video

Najnowszy film stworzony w ramach legendarnej japońskiej serii anime będzie miał premierę w ponad 240 krajach i terytoriach poza Japonią.

Wszystkie trzy poprzednie filmy z tej serii również będą dostępne wyłącznie na Prime Video.

Aby pobrać grafikę, kliknij tutaj.

Oficjalny zwiastun filmu jest dostępny tutaj.

LONDYN–(BUSINESS WIRE)–Firma Amazon Prime Video ogłosiła, że już 13 sierpnia będzie mieć miejsce ekskluzywna światowa premiera (poza Japonią) wyczekiwanego japońskiego przeboju anime „EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME”. „EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME” to czwarta i ostatnia część nowego kinowego wydania Evangeliona. Film anime, który jest najlepiej zarabiającym ze wszystkich filmów wyreżyserowanych przez Hideaki Anno i najczęściej oglądanym filmem w japońskich kinach w 2021 roku, jest wspólnym dziełem następujących reżyserów: Kazuya Tsurumaki, Katsuichi Nakayama i Mahiro Maeda oraz wspomnianego już, legendarnego twórcy, scenarzysty i głównego reżysera Hideaki Anno (Shin Godzilla). Aby należycie uczcić finał serii, Prime Video udostępni fanom w ponad 240 krajach i terytoriach trzy poprzednie części: EVANGELION:1.11 YOU ARE (NOT) ALONE., EVANGELION:2.22 YOU CAN (NOT) ADVANCE. i EVANGELION:3.33 YOU CAN (NOT) REDO.


Ten hit kinowy stworzony w oparciu o franczyzę stanowi fenomen japońskiej popkultury anime, oparty na historii Evangeliona – sztucznego człowieka i wielofunkcyjnej broni humanoidalnej oraz Aniołów – nieznanej formy życia. Akcja rozgrywa się po tym, jak Ziemia uległa zagładzie wskutek kataklizmu. W filmie występują wszyscy aktorzy, którzy od początku użyczali postaciom swoich głosów, w tym Megumi Ogata, Megumi Hayashibara, Yûko Miyamura. Wykorzystano tu najnowszą technologię obrazowania, aby pokazać osobowości i relacje niezłomnych bohaterów, którzy walczą o przetrwanie. Produkcja będzie dubbingowana w 10 językach, w tym angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim i włoskim, zaś wersja z napisami będzie dostępna w 28 językach.

Od czasu emisji pierwszego odcinka serialu telewizyjnego w 1995 roku „Evangelion” wywarł znaczący wpływ na japońską popkulturę i podniósł rangę gatunku anime na całym świecie. W 2007 r. powstała pierwsza część serii filmowej stworzonej na podstawie legendarnego serialu anime „Evangelion: New Theatrical Edition”, zaś czwarta i ostatnia część, która weszła na ekrany kin w Japonii w marcu tego roku, bije rekordy popularności nie tylko wśród filmów wyreżyserowanych przez Hideakiego Anno, ale też jest najchętniej oglądanym przebojem kinowym tego roku na terenie Japonii. Na platformie Amazon Prime Video udostępniona zostanie najnowsza wersja „EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME”, zawierająca poprawione sceny, która właśnie wchodzi na ekrany kin w Japonii.

„Filmy z serii >>EVANGELION<< od lat fascynują fanów i zaostrzyły apetyty na finał wśród widzów z całego świata- – powiedział Brad Beale, wiceprezes Worldwide Content Licensing Prime Video. – Jestem podekscytowany, że użytkownicy platformy Prime na całym świecie wreszcie będą mieli okazję obejrzeć arcydzieło sztuki anime >>EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME<<, a także trzy poprzednie części”.

„Chciałbym podziękować wszystkim fanom >>EVANGELIONA<< z całego świata za ich nieustające wsparcie – powiedział Hideaki Anno, twórca, scenarzysta i główny reżyser. – Szukaliśmy najlepszego sposobu, aby udostępnić tę produkcję widzom zza oceanu tak szybko, jak to możliwe mimo trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się kina w związku z pandemią koronawirusa. Cieszymy się, że nawiązaliśmy partnerstwo z Prime Video, które pozwoli nam udostępnić tę serię globalnie. Szczerze polecamy obejrzenie filmu na dużym ekranie telewizora, aby uzyskać najlepsze wrażenia podczas oglądania”.

EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME

Czwarta i ostatnia odsłona kinowej serii „Rebuild of Evangelion”. Misato i członkowie organizacji anty-Nerv z WILLE przybywają do Paryża zdominowanego przez wrogie siły. Załoga flagowego okrętu Wunder ląduje na wieży izolacyjnej. Ekipa ma tylko 720 sekund na odbudowę miasta. Gdy pojawia się horda NERV Evas, ulepszona Jednostka Eva 8 musi ją przechwycić. Tymczasem Shinji, Asuka i Rei wędrują po Japonii.

Studio: khara, Inc.

Główny reżyser: Hideaki Anno, współreżyserowie: Kazuya Tsurumaki, Katsuichi Nakayama i Mahiro Maeda, scenarzysta: Hideaki Anno

POPRZEDNIE TRZY CZĘŚCI

„EVANGELION:1.11 YOU ARE (NOT) ALONE.”

Czwarty Anioł, który ucierpiał w Drugim Starciu, atakuje Tokio III. Los ludzkości znajduje się w rękach Specjalnej Agencji Rządowej NERV. Młody Shinji Ikari zostaje zmuszony do pilotowania EVA-01. Shinji i pilot EVA-00 Rei Ayanami mają za zadanie walczyć, ale EVA-01 zostaje uszkodzony przez Szóstego Anioła. Misato Katsuragi opracowuje plan wykorzystania całej energii elektrycznej w Japonii na potrzeby działa pozytonowego EVA-01, które ma posłużyć do zgładzenia Anioła.

Studio: khara, Inc.

Główny reżyser: Hideaki Anno, współreżyserowie: Masayuki i Kazuya Tsurumaki, scenarzysta: Hideaki Anno

„EVANGELION:2.22 YOU CAN (NOT) ADVANCE.”

Mari Illustrious-Makinami pilotuje Unit-05, mając za zadanie pokonanie uwolnionego Trzeciego Anioła. Asuka Langley-Shikinami i EVA-02 pokonują Siódmego Anioła. Pojawia się jednak Ósmy Anioł i atakuje kwaterę główną NERV, zaś podczas testów jednostka EVA-03 zostaje przejęta przez Dziewiątego Anioła. Shinji wyrusza, by ją odbić, ale dowiaduje się, że Asuka jest na pokładzie. Gendo przełącza kontrolę EVA-01 na system testowy i zaczyna walczyć z EVA-03.

Studio: khara, Inc.

Główny reżyser: Hideaki Anno, współreżyserowie: Masayuki i Kazuya Tsurumaki, scenarzysta: Hideaki Anno

„EVANGELION:3.33 YOU CAN (NOT) REDO.”

S
hinji budzi się po 14 latach na pokładzie pancernika AAA Wunder należącego do organizacji anty-Nerv założonej przez byłych członków Nerv. Shinji słyszy głos Rei dobiegający z EVA Mark.09, którą wysłano mu na ratunek. Opuszcza więc pokład Wunder i udaje się do Nerv. Kaworu Nagisa pokazuje Shinjiemu zmienioną krainę. Dowiaduje się, że uratowanie Rei spowodowało Trzecie Starcie, które okazało się dla Ziemi katastrofalne w skutkach.

Studio: khara, Inc.

Główny reżyser: Hideaki Anno, współreżyserowie: Masayuki, Mahiro Maeda i Kazuya Tsurumaki, scenarzysta: Hideaki Anno

„EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME” dołączy do tysięcy programów telewizyjnych i filmów w katalogu Prime Video, w tym nagradzanych i uznanych przez światowych krytyków oryginalnych produkcji Amazon, takich jak „Borat Subsequent Moviefilm”, „Jack Ryan” Toma Clancy’ego, „The Boys”, „Hunters”, „Fleabag”, and „The Marvelous Mrs. Maisel”. Wszystkie te produkcje są dostępne dla użytkowników platformy Prime Video bez dodatkowych opłat. Abonenci Prime będą mogli oglądać EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME w dowolnym miejscu i czasie w aplikacji Prime Video na inteligentne odbiorniki telewizyjne, urządzenia mobilne, Fire TV, Fire TV stick, tablety Fire, Apple TV oraz strumieniowo online. Dzięki aplikacji Prime Video abonenci Prime mogą pobierać odcinki na swoje urządzenia mobilne i tablety i oglądać je w dowolnym miejscu, również w trybie offline.

Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Więcej informacji można znaleźć na stronie: amazon.com/about i na profilach @AmazonNews.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Kontakt dla prasy w sprawie Prime Video i Amazon Studio:
Arianne Rocchi: roccha@amazon.com
Ayumi Sakaguchi: ayusaka@amazon.co.jp

error: Content is protected !!